Wybierz swój kraj lub region.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийTiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescČeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederland繁体中文Türk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУкраїнаO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Możliwość komercjalizacji QLED? Natura wydaje przełomowe wyniki Samsunga

Według koreańskiego Daily Daily News brytyjski magazyn „Nature” opublikował przełomowe wyniki badań dr Eunjoo Janga i dr Yu-Ho Wona z Samsung Electronics Comprehensive Technology Institute. Samsung twierdzi, że zweryfikował możliwość komercjalizacji samoświetlnego QLED.

QLED (dioda elektroluminescencyjna z kropkami kwantowymi) to technologia wykorzystująca 2-10 nanometrowe kropki kwantowe w urządzeniach samozapłonowych. W przeciwieństwie do OLED wykorzystujących materiały organiczne, QLED nie mają nieodłącznych wad spalania ekranu, więc niektórzy myślą, że całkowicie zastąpią OLED w przyszłości.

Badania przeprowadzone przez Samsung Electronics poprawiły wydajność świetlną do 21,4%, a żywotność diody wzrosła do 1 miliona godzin, najwyższego poziomu na świecie.

Obecnie QLED TV, który Samsung produkuje, to telewizor ciekłokrystaliczny z filmem z podświetleniem QD. Do masowej produkcji wyświetlacza QLED konieczne jest dalsze zwiększenie wydajności świetlnej kropek kwantowych i żywotności.