Wybierz swój kraj lub region.

EnglishFrançaispolskiSlovenija한국의DeutschSvenskaSlovenskáMagyarországItaliaहिंदीрусскийTiếng ViệtSuomiespañolKongeriketPortuguêsภาษาไทยБългарски езикromânescČeštinaGaeilgeעִבְרִיתالعربيةPilipinoDanskMelayuIndonesiaHrvatskaفارسیNederland繁体中文Türk diliΕλλάδαRepublika e ShqipërisëአማርኛAzərbaycanEesti VabariikEuskera‎БеларусьíslenskaBosnaAfrikaansIsiXhosaisiZuluCambodiaსაქართველოҚазақшаAyitiHausaКыргыз тилиGalegoCatalàCorsaKurdîLatviešuພາສາລາວlietuviųLëtzebuergeschmalaɡasʲМакедонскиMaoriМонголулсবাংলা ভাষারမြန်မာनेपालीپښتوChicheŵaCрпскиSesothoසිංහලKiswahiliТоҷикӣاردوУкраїнаO'zbekગુજરાતીಕನ್ನಡkannaḍaதமிழ் மொழி

Status quo producentów paneli Samsung i LG: spory patentowe, przetrwanie w ramach chińskiego konkursu branżowego

Według BusinessKorea, w związku z szybkim rozwojem globalnego rynku wyświetlaczy OLED, koreańscy producenci paneli stoją nie tylko pod presją sporów patentowych, ale także radzą sobie z ostrą konkurencją z chińskimi producentami.

Raport wskazał, że dwóch głównych koreańskich producentów, którzy dominują na rynku OLED, nie są luźni. Firma LG Display (LGD) ogłosiła w lipcu tego roku, że doda dodatkowe 3 tryliony wygranych (2,53 mld USD) do swojej linii produkcyjnej OLED 10,5 generacji w Paju City. Ponadto Samsung Display ogłosił 10 października, że ​​zainwestuje 13,1 biliona wygranych (11,05 miliarda USD) w produkcję dużych paneli OLED.

Chociaż koreańscy producenci paneli zainwestowali w OLED, chińscy producenci paneli również aktywnie wdrażają rynek. Na przykład 27 września w Liuyang Strefa Rozwoju Gospodarczego (strefa zaawansowanych technologii) oficjalnie rozpoczęto całkowitą inwestycję Huike w wysokości 32 miliardów juanów w projekt linii produkcyjnej nowego urządzenia wyświetlającego o ultrawysokiej rozdzielczości 8. generacji. Po wdrożeniu projekt skoncentruje się na wyświetlaczu OLED 4K 8K 10K o ultrawysokiej rozdzielczości.

Oprócz presji udziału w rynku pogarsza się również spór patentowy, przed którym stoją koreańscy producenci paneli.

W raporcie wskazano, że Samsung Display i LGD stoją ostatnio w sporze patentowym z irlandzką fabryką Solas OLED. Ponadto Solas złożyła pozew patentowy dotyczący paneli OLED dla Samsung Electronics, LG, Apple, Sony, Google i Dell.

Spory patentowe na rynku OLED stanowią duże obciążenie dla koreańskich producentów, którzy są zaangażowani w przejście na panele OLED. W przypadku monitorów LCD o pogarszających się przychodach również trudności z planowaniem pozyskania środków na inwestycje w wyświetlacze nowej generacji.

Ponadto nadrabianie zaległości przez chińskich producentów paneli zwiększyło koreańską fabrykę.

Obecnie udział chińskich producentów paneli w rynku LCD przekroczył udział firm koreańskich, a chińscy producenci zwiększają również swoje inwestycje w panele OLED.

Raport wskazał, że chociaż wyświetlacz Samsunga nadal ma duży udział w rynku smartfonów, chińscy producenci paneli wykazują wyraźne oznaki wzrostu co kwartał.

Jednocześnie, według danych IHS Markit, udział Samsunga i LG w rynku spadł w drugim kwartale, podczas gdy udział Chin w rynku wyświetlaczy BOE wzrósł z 8,5% do 11,5%. Inne chińskie firmy, takie jak Shanghai Hehui Optoelectronics, Visionox i Tianma Microelectronics, zwiększyły swój udział w rynku. Z drugiej strony Apple testuje obecnie panele OLED produkowane przez chińskie firmy, w tym BOE, a udział w rynku prawdopodobnie wzrośnie.

BusinessKorea w końcu wskazało, że w przyszłości na rynku OLED smartfonów konkurencja między koreańskimi i chińskimi producentami wyświetlaczy stanie się bardziej intensywna, a droga koreańskich producentów wyświetlaczy jest długa i kręta.